Ana sayfa » Bebeğin İhtiyaç Listesi »İhtiyaç Listesindekiler Alınırken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar »
İhtiyaç Listesindekiler Alınırken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

.

Doğru Kanguru Nasıl Olmalı?

Kanguru, çoğu anne babanın satın aldıktan sonra asla vazgeçemediği bir ihtiyaçtır. Anne babanın omuzlarından asılarak bebeğin taşınabilmesini sağladığı ve ellerini boşa çıkardığı için anne baba diğer işlerini bebekleri kangurudayken kolayca yapabilir. Ayrıca dışarıda gezerken veya alışveriş yaparken oldukça pratiktir. Özellikle evde birden fazla bebek varsa ya da bebek sürekli kucak istiyorsa, kanguru vazgeçilmezdir. Gazı olan bebekler için de kanguru oldukça rahat ve sakinleştiricidir.

Doğru Oto Koltuğu Nasıl Olmalı?

Bir oto koltuğu almak, bebeğiniz için ilk alışverişinizi yaparken aklınızda olmayabilir, ama kesinlikle en önemli ihtiyaçlardan birisidir. Bebeğiniz doğumhaneden çıktığı andan itibaren arabaya bindiği her an onu güvenli bir koltukla taşımanız gerekir.

Doğru Ana Kucağı Nasıl Olmalı?

Ana kucağı, sizin rahatınız, bebeğinizin ise konforu ve oyalanması için oldukça kullanışlıdır. Bebeğinize bakarken başka bir işle uğraşmanız gerektiğinde ya da bebeğinizi taşımaktan kolunuz yorulduğunda bebeğinizin içinde rahatça oturabildiği ana kucağı, en iyi çözümdür. Taşınabildiği için de oldukça pratiktir.

Doğru Ayakkabı Nasıl Olmalı?

Yürümeyi öğrenirken bebeğinizin yalınayak olması, onun daha rahat dengede durabilmesini sağlar.

Doğru Bebek Arabası Nasıl Olmalı?

Bir çok farklı satış noktası ve yüzlerce değişik bebek arabası modeli, bebek arabası alırken karar vermenizi zorlaştıracaktır. Bebek arabası alırken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır. Sizin için bu noktaların önem sırasını düşünürseniz aradığınız bebek arabasını bulmanız daha kolay olacaktır.

Doğru Bebek Telsizi Nasıl Olmalı?

Bebek telsizleri, anne babaya bebeklerini her zaman gözlemlemek için büyük bir şans verir. Anne baba bebeğin yanında olmasa da onun çıkardığı her sesten haberdar olur. Bebek telsizinin bebeğin odasına konan alıcısından gelen her ses, radyo dalgaları ile ebeveynde bulunan vericiye iletilir. Bebek telsizlerinin farklı özellikleri bulunmaktadır. Bebek telsizi alırken dikkate almanız gereken kriterler şunlardır:

Doğru Göğüs Pompası Nasıl Olmalı?

Uygun göğüs pompası, her anneye göre değişebilir. Kalite, güvenlik, hijyen, kullanım kolaylığı ve fiyat, annenin göğüs pompası seçerken dikkate aldığı kriterlerdir. Tüm göğüs pompalarının ortak noktaları şunlardır:

Doğru Mama Sandalyesi Nasıl Olmalı?

Mama sandalyesi, ailenin bebeğini beslemesi için oldukça kullanışlıdır. Mama sandalyesi alırken, bebeğin yaşı dikkate alınması gereken en önemli konudur. Bebek küçükse, mama sandalyesinin sırt dayanağının yatabiliyor olması gerekir. Sırt dayanağı sabit olan mama sandalyeleri ancak dört aylıktan büyük bebekler için kullanılabilir.

Doğru Portbebe Nasıl Olmalı?

Bebeğin eve gelmesinden itibaren kullanılabilecek olan portbebe, taşınabilir olması ve fazla yer kaplamadığından istenilen yere konabilmesi dolayısıyla anne baba için oldukça kullanışlıdır. Portbebe, eve bebeği görmeye gelenlere bebeği içinde göstermek için de çok idealdir. Bebek yaklaşık 3 aylık oluncaya kadar portbebeyi kullanabilirsiniz.


Üyelik
Lütfen kullanıcı adı ve şifrenizi belirterek sisteme giriş yapınız.
Anket
Bebeğiniz için hangi tür biberonu tercih ediyorsunuz ?
 

TAKİP EDİN & PAYLAŞIN