Ana sayfa » Bebek ve Eğlence »Oyuncaklar »Bebeğinizin Oyununu Kendiniz Yaratın! »
Bebeğinizin Oyununu Kendiniz Yaratın!

 


 • Bu oyun için önce çocuğunuzla dışarı çıkıp çiçek, yaprak, ince dal, tohum gibi malzemeler toplayın. Daha sonra evde bulunan renkli kağıtlar, kurdele ve iplerden de küçük parçalar keserek çocuğunuza verin. Buzdolabının üzerine ya da boş bir duvara kendinden yapışkanlı olan panolardan asarak çocuğunuzdan tüm bu malzemeleri panoya yapıştırmasını isteyebilirsiniz. Çocuğunuz sürekli bu malzemeleri değiştirmekten çok hoşlanacak ve yenilemeye çalışacaktır. Eğer çocuğunuz küçükse küçük parçalarla oynarken yutmaması için dikkatli olmalısınız.

    • Çocuklar gürültü yapmaktan çok hoşlanırlar. Evdeki tencere ve kapaklar dışında ona müzik yapması için başka fırsatlar da tanıyabilirsiniz. Mesela evdeki kola ve konserve kutularına pirinç ya da fasulye koyup ağzını güzelce bantlayarak çocuğunuzun bunları sallayarak sesler çıkarmasını seyredebilirsiniz. Ya da konserve kutularını kenarında elini kesecek sivri kısımlar kalmayacak şekilde kesip bantlayarak ters çevirerek daire olacak şekilde birbirine yapıştırabilirsiniz. Hatta kutuların üstünü kağıtlarla sararak çocuğunuzun bunları boyamasını sağlayabilirsiniz. Çocuğunuz bunları bateri olarak kullanarak her bir kutudan farklı bir ses çıktığını keşfedecektir.
 • Bebeğinizin Oyununu Kendiniz Yaratın!

  Evdeki malzemelerle hem çocuğunuzun yaratıcılığını geliştirecek, hem de onu çok eğlendirecek bazı oyunlar yaratabilirsiniz.  Oyuncak Rehberi

  Yeni doğan bir bebeğin oyuncaklara gereksinimi olmaz; ancak, iki ya da üç aylık olduğunda onlara daha fazla dikkat etmeye başlar ve ilk doğum gününden sonra vazgeçilmez olacaktır.


  Üyelik
  Lütfen kullanıcı adı ve şifrenizi belirterek sisteme giriş yapınız.
  Anket
  Bebeğiniz için hangi tür biberonu tercih ediyorsunuz ?
   

  TAKİP EDİN & PAYLAŞIN